2.8 C
Skopje

Nuhiu: ASH dhe Alternativa nën hijen e VMRO-DPMNE-së

Opozita shqiptare, ASH-Alternativa është e shqetësuar që nuk po munden assesi të arsyetojnë para elektoratit shqiptar koalicionimin e tyre me VMRO-DPMNE-në. Kështu ka theksuar në një emision debativ në Euronews Albani kushtuar zgjedhjeve lokale në Maqedoninë e Veriut.

Nuhiu mes tjerash në këtë emision ka folur edhe për programin zgjedhor të Bashkimit Demokratik për Integrim dhe zhvillimin e deritanishëm të fushatës.

“Në fillim do të dua dhe të mohoj gjithë këtë akuzë emocionale të z.Snopçe dhe ne e kuptojmë për faktin se janë të shqetësuar se nuk mund të  arsyetojnë për para opinionit të gjerë koalicionet jo natyrore  me VMRO-DPMNE, partinë e ish kryeministrit Gruevski dhe sigurisht nuk mund ta arsyetojnë qëndrimin dhe ngritjen në këmbë të kandidatëve për kryetar të komunës në Gostivar dhe gjithandej ku edhe kandidojnë përpara himnit të VMRO-DPMNE”, ka deklaruar Nuhiu për Euronews.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...