5.8 C
Skopje

SKANDAL / Bekim Sali me flamur të VMRO-DPMNE-së kërkoi votën shqiptare në Çair (FOTO)

Kandidati i Aleancës, Alternativës dhe VMRO-DPMNE-së, Bekim Sali sonte para banorëve të komunës së Çairit nën tingujt e himnit të VMRO-së dhe flamurit të kësaj partie ka kërkuar votat e shqiptarëve, shkruan opinionshqip.live

Edhe Sali, njëjtë sikur Taravari para disa ditëve në Gositivar, sonte qëndroi “GATITU” gjatë intonimit të himnit të partisë së Gruevskit.

Bekim Sali-n, shpresën e VMRO-së në Çair sonte patën nderin të gjithë shqiptarët që ta shohin “QAFË PËR QAFE” me Vlladimir Gjorqevin, njeriu i cili gjatë protestave studentore të vitit 1997 kërkonte “dhoma gazi për shqiptarët”.

Kandidati i Aleancës, Alternativës dhe VMRO-DPMNE-së sonte ua bëri me dije shqiptarëve se “TURPI KA EMËR” dhe ai quhet koalicioni mes ALEANCËS-ALTERNATIVËS dhe partisë shoveniste maqedonase VMRO-DPMNE-së.

BURIMI: opinionshqip.live

 

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...