7.8 C
Skopje

Fatmir Dehari i bindur: Kërçova vazhdon të frymojë #SHQIP!

Kandidati për kryetarin e Kërçovës nga radhët e BDI-së, Fatmir Dehari është i bindur se do të fitojë mandatin e tretë.

Thotë se kërçovarët do të vazhdojnë të udhëhiqet edhe për një mandat mirë dhe bukur.

“Mendoj se vetëdija e lartë e qytetarëve që u dëshmua në vitin 2013 u konfirmua edhe njëherë në vitin 2017 dhe tani, në vitin 2021 qytetarët kërçovarët do të kenë mundësi të zgjedhin më shumë dhe Kërçova do të vazhdojë të udhëhiqet drejt, mirë dhe bukur edhe në mandatin e ardhshëm 2021/2025”, tha Dehari në intervistë për TV21.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...