-0.2 C
Skopje

“Plisat e Strimnicës” e presin Fatmir Izairin me fitore në raundin e parë

Në një atmosferë madhëshotre dhe me plisa në kokë sonte në Strimnicë u prit kandidati i BDI-së për komunën e Zhelinës, Fatmir Izairi duke ia siguruar fitoren në raundin e parë.  Në këtë takim me banorët e Strimnicës ishte edhe deputeti Bedri Fazliu, zv.ministri Agim Nuhiu dhe zv/drejtori i DAP, Abuselam Selami.

Kandidati i BDi-së, Fatmir Izairi para banorëve premtoi se do të rregullojë rrugën Strimnicë – Falisht, rrugën Strimnicë Zhelinë, stadiumin e fshatit si dhe do të rregullojë rezervuarin e ujit që do të jetë për pjesën e epërme të Strimnicës, ndihmë për teatrin e hapur dhe shumë projekte tjera në interes të Strimnicës.

Nga ana tjetër, Deputeti Fazliu, zv/ministri Nuhiu dhe zv/drejtori Selami u shprehën se pas kandidaturës së Fatmir Izairit qëndron e tërë struktura e BDI-së dhe Ali Ahmeti.

Ndryshe në anketat e fundit Fatmir Izairi pritet të fitojë në raundin e parë në zgjedhjet e 17 tetorit.

       

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...