7.8 C
Skopje

Rrugët e Gostivarit të vërshuara nga uji, Taravari bën fushatë

Rrugët e Gostivarit që nga mbrëmë janë vërshuar nga uji derisa kryetari aktual i komunës vazhdon të bëj fushatë dhe të sillet sikur nuk ka ndodhur asgjë, shkruan tokasot.com

Banorët e Gostivarit thonë se çdoherë ku ka reshje të shiut, qyteti i tyre shëndrohen në një lum të madh i cili bëhet i pakalueshëm.

Në rrjetet sociale qytetarët e Gostivarit thonë se ndihen të zhgënjyer nga puna e kryetarit aktual Taravari pasi që ai dhe ekipi i tij tashmë katër vite kanë neglizhuar këtë qytet.

Burimi: tokasot.com

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...