2.8 C
Skopje

Skandal/ Blerim Sejdiu i lë 13 muaj pa rroga këshilltarët

Kryetari i komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu i cili dëshiron të vazhdojë edhe një mandat ka lënë plot 13 muaj pa rroga këshilltarët komunal.

Këtë e ka bërë publike këshilltari i PDSH-së njëherit edhe kandidat për kryetar komune Medin Nazifi në Tv21.

Pas kësaj deklarate ka reaguar edhe dega e BDI-së Zhelinë duke theksuar se buxhetii komunës së Zhelinës është katastrofal si rezultat i punës paushalle të kryetarit të komunës.

“Në debatin mes kandidatëve në TV 21 për Komunën e Zhelinës zotëri Medin Nazifi nga PDSH i cili është këshilltarë komunal në mandatin vijues deklaron LIVE se nuk janë paguar 13 muaj dhe se kryetari i komunës duhet të hyjë në librin Ginis për këtë.

Gjithashtu deklaroi para opnionit se kanë inicuar procedurë gjyqësore.

Kjo është dëshmi e pamohueshme se buxheti i komunës është në kondicion katastrofal si rezultat i punës paushalle të kryetarit të komunës” thuhet në reagimin e degës së BDI-së Zhelinë.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...