2.8 C
Skopje

Ali Ahmeti: Asnjë ministër tjetër i jashtëm s’mund ta udhëhiqte diplomacinë si Bujar Osmani (video)

Ali Ahmeti, lideri i partisë më të madhe shqiptare në vend- BDI-së, ka spikatur aktivitetin e Ministrit të Punëve të Jashtme Bujar Osmani dhe e ka ngre lartë në piedestal diplomacinë e vendit, të cilës me sukses po i prinë Osmani.

Ali Ahmeti është kategorik kur thotë se, nuk mund ta bënte askush tjetër punën më mirë se Bujar Osmani.

“Kurrë s’ka pasur ky vend ministër të jashtëm (shqiptar). Një vjet ka që Bujar Osmani e kryen me suksesin më të madh diplomacinë, në të gjitha qendrat: Uashington, Bruksel, Berlin, Londër, Paris… po negocion, po mbanë procesin gjallë me Sofjen. Asnjë ministër tjetër s’mund ta bënte më mirë”, u shpreh mes tjerash Ahmeti në tubimin partiak në Bërvenicë.

Bujar Osmani është ministri i parë shqiptarë që udhëheqë me Punët e Jashtme të vendit.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...