7.8 C
Skopje

Grubi: Ne me plisa dhe himn kombëtar, votuesit e Taravarit dhe Selës “gatitu” para himnit të VMRO-së

Nuk e di nëse e vërejtët, mbrëmë kur po e shfletoja facebook-un aq bukur ju rinin Plisat mbi kokë të gjithë juve që ishit pjesë e tubimit në Strimnicë, kështu që më bëtë goxha xhelozë se nuk isha pjesë e atij tubimi dhe shumë me krenari po ju shihja duke i qëndruar gatitu himnit kombëtar me plisa në kokë. Por ama njëkohësisht derisa po i shihja ato fotografi po mendohesha si ndjehen votuesit, aktivistët, simpatizuesit e Taravarit dhe Selës kur shohin se po i qëndrojnë gatitu himnit të VMRO-së e jo atij kombëtar?” Kështu ka deklaruar zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi gjatë tubimit në komunën e Zhelinës ku edhe u prezantua kandidati për kryetar komune dhe lista e këshilltarëve.

“Athua a i pyeti dikush apo si ndjehen për koalicionin 27, athua të gjithë ata ndjehen të mashtruar, siç thotë dhe kënga prandaj ata SUN RIN ME NEVE. Kryetar, sot e lexova, kishte thanë se do të na jep një shuplakë! Kujt more t’i shuplakë, TRAUKU thonë këndej…” është shprehur Grubi.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...