7.8 C
Skopje

Grubi nga Zhelina: Reshjet e shiut bënë atë që nuk e realizoi i pari i Zhelinës. Puse me ujë në vend të pishinave

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi gjatë tubimit të sotëm të BDI-së në komunën e Zhelinës ku edhe u prezantua kandidati për kryetar komune dhe lista e këshilltarëve ka ironizuar me premtimet boshe të kryetarit aktual të kësaj komune i cili sipas Grubi për katër vite mandat asgjë nga premtimet e tija nuk ka realizuar.

Grubi para të pranishmëve tha se duke ardhur në Zhelinë kalova tek nënkalimi për të hyrë në Zhelinë dhe pash që realisht kryetari i komunës e kishte realizuar premtimin për pishina dhe të gjithë nxënësit e shkollave fillore të komunës së Zhelinës ishin aty duke mësuar notë! 60 milion euro, ku janë, a i keni parë!? 60 milion euro tha për katër vite, mos të flasim për qendrat e tjera turistike e të gjitha premtimet.

“Këto që po i themi nuk janë vetëm për humor, janë edhe një shkollë për votuesit, janë edhe një shkollë për të gjithë ne. Nuk i jepet përgjegjësia axhamive, nuk ju jepet mundësia për të udhëheq me komunat tona, me institucionet tona njerëzve të paditur, njerëzve të paaftë që nga Gostivari, Vrapçishti, Bogovina deri në Zhelinë. Vota juaj nuk ka të bën vetëm me vendosjen e Fatmirit vetëm në komunën e Zhelinës, ka të bëjë edhe me dinjitetin e komunës, ka të bëjë edhe me imazhin e komunës se si perceptohet komuna nga të gjitha komunat tjera, nga Qeveria, edhe nga komuniteti ndërkombëtar,” ka deklaruar Grubi.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...