7.8 C
Skopje

Banorët e Studeniçanit rreshtohen pas Ejup Abazit dhe përqafojnë Agjendën e Blertë

Kanë vazhduar edhe sot takimet e drejtpërdrejta të krerëve të Bashkimit Demokratik për Integrim me qytetarët. Në Agjendën e BDI-së sot kanë qenë Studeniçani, Koliçani i Poshtëm, Marana dhe Batinca.

Delegacion i udhëhequr nga kryediplomati i vendit, Bujar Osmani prej së afërmi ka dëgjuar hallet dhe kërkesat e qytetarëve, duke u bërë me dije se Ejup Abazi është kandidati i duhur dhe kryekomunari i ardhshëm bashkë me këshilltarët e BDI-së dhe se agjenda e blertë është e vetmja zgjedhje që garanton cilësi të jetës dhe standarde dinjitoze në të gjithë sferat.

Takimeve iu ka paraprirë një aktivitet sportive i organizuar nga Forumi Rinor dhe banorët e Studeniçanit- ndeshje futbolli, ku prezent ishte edhe kryetari FR të BDI-së, Avni Rrustemi.

Marketing

TË FUNDIT

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...