7.8 C
Skopje

Ganiu: Çairi komuna e parë me qendër për pensionistët

Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu sot takoi pensionistët, të cilëve ua dorëzoi çelësat e Qendrës për pensionistë, e synuar si vendtakim për banorët e komunës të moshës së avancuar.

Ganiu gjatë takimit tha se personat e moshuar janë kategori shumë e rëndësishme e cila kërkon një vëmendje të veçantë.

“Ata kanë dhënë kontribut dhe angazhim që ne ti gëzojmë të mirat sot, andaj kontributi i tyre është i paharrueshëm dhe do të vlerësohet përgjithmonë. Sot, së bashku me kryetarin e Shoqatës së pensionistëve të Çairit z. Qoku si dhe përfaqësues nga pensionistët vizituam Qendrën e parë të pensionistëve në vendin tonë”, deklaroi kandidati i BDI-së për mandat të dytë në krye të Komunës së Çairit, Visar Ganiu gjatë vizitës së kësaj qendre për të cilën do të kujdeset Komuna e Çairit.

“Komuna ka siguruar një hapësirë të veçantë ku pensionistët do të organizojnë kohën përmes aktiviteteve sociale”, sqaroi Ganiu.

Qendra për pensionistët është edhe një premtim i realizuar i Ganiut dhe kap shifrën prej 3.600.000 denarësh.

Për më tepër Komuna e Çairit ka siguruar staf të licencuar për shërbime mjekësore dhe sociale për këtë kategori qytetarësh.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Skender Rexhepi-Zejdi në ClickPlus në TV21 tha se ALternativa nuk ka pasur dobi nga marrëveshja për bashkëpunim me VMRO-DPMNE-në në zgjedhjet lokale. “-A ia patë...