5.8 C
Skopje

Grubi nga Çairi: Gjithë së bashku qëndrojmë prapa Visarit dhe programit të tij

Sonte, BDI mban tubimin parazgjedhor në komunën e Çairit, ku para të pranishmëve ka folur edhe Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi i cili tha se i gjithë ekzekutivi i qëndrojnë prapa Visar Ganiut dhe programit të tij zgjedhor dhe se së bashku do ta bëjnë Çairin vend edhe më të mirë, edhe më të blertë.

“Ju e dini se bashkë me shokët e qeverisë këtu, i kemi qëndruar prapa Visarit me të gjitha projektet, shkolla, salla, rrugë, kanalizime, ujësjellësa me çfarëdo qoftë projekti dhe çdo gjë që premton Visar Ganiu ka premtu Artani, ka premtu Bujari, ka premtu Izeti, ka premtu Fatmiri, Kreshniku, Nazimi të gjithë neve rresht sepse kështu na ka thënë Ali Ahmeti.” – potencoi Grubi në fjalimin e tij.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...