-0.2 C
Skopje

Zaev: Kemi shancë për të ecur përpara, së bashku po ndërtojmë vendin

Ne bëmë shumë së bashku.

Së bashku ne mundëm regjimin.

Së bashku kaluam kohë të vështira dhe vështirësi. Nuk ishte e lehtë të kapërceheshin pengesat dhe të çlirohej vendi. Por ia dolëm mbanë.

Ne shtrënguam duart me fqinjët. Ne jemi bërë një anëtar i barabartë i NATO -s. Në rrugën drejt Bashkimit Evropian. Ne gjithashtu bëmë një regjistrim të suksesshëm, diçka që të gjithë e konsideruan të pamundur.

Së bashku ne po ndërtojmë një vend ekonomikisht të përparuar në të cilin rriten pagat, pensionet, ndihma sociale, po krijohen vende të reja pune, me një plan të qartë për një të ardhme më të mirë maqedonase dhe evropiane.

Tani, ne kemi një shans për të ecur përpara, për të arritur atë që kemi synuar të bëjmë, në vend që të kthehemi prapa dhe të izolohemi.

Zgjidhni më të mirën për ju dhe familjen tuaj, për qytetin tuaj, për komunën tuaj, për atdheun tonë!

Ti vendos!

#Më e mira për komunën time, shkruan Zaev.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...