5.8 C
Skopje

Gjithë kreu i BDI-së ngrihet në këmbë për Arbëresha Vlashin

Arbëresha Vlashi është ylli i Bashkimit Demokratik për Integrim e më shumë e komunës së Strugës pasi qyteti buzë Drinit të Zi ka nderin që ta votojë si bartëse e listës së kandidatëve për këshilltar nga radhët e BDI-së.

Gjatë tubimit të BDI-së mbrëmë në qytetin e Strugës ku është rikandidur Ramiz Merko për kryetar komune, ylli i mbrëmjes ishte pikërisht Arbëresha Vlashi, bartësja e listës së kandidatëve për këshilltar nga rradhët e BDI-së në komunën e Strugës.

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmetin dhe e gjithë udhëheqësia e saj janë ngritur në këmbë dhe kanë respektuar në masë të madhe Arbëreshën gjatë fjalimit të saj.

Arbëresha Vlashi, edhe pse me aftësi të kufizuara është një figurë dhe personalitet i njohur në qytetin e Strugës, ajo me profesion është ekonomiste e diplomuar, ku në mënyrë aktive ka qënë një zë i çmuar në aktivitetet e Organizatave joqeveritare në mbarë vendin.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...