5.8 C
Skopje

Shenjat e para të “krisjes” së Koalicionit ASH-AAA fillojnë nga Dibra!

Ditët e fundit të fushatës kanë nxitur edhe retorikën e partive politike, por ka nxitur edhe lëvizje dhe përkrahje interesante të kandidatëve të caktuar për zgjedhjet lokale shkruan TetovaSot.

Një postim i fundit i kandidatit për komunën e Dibrës, Hekuran Duka së bashku me drejtorin e Logo A Adnan Ismaili, ka shkaktuar reagime të shumta në opinion.
Adnan Ismaili njihet si “lider shpirteror” i Alternativës së Afrim Gashit dhe kjo për tu kuptuar më mirë, ai ditë më parë u takua me Bekim Sali, kandidat i Alternativës dhe ASH-së në Çair.

Dalja në fotografi e Ismailit dhe Dukës, siç duket ka shkaktuar “krisjet” e para në koalicionin ASH-AAA, ku ky i fundit nuk do e përkrah Bekim Pocestën në Dibër por Hekuran Dukën nga radhët e BDI-së. Nga ASH ende nuk janë prononcuar në lidhje me këtë rast, se cilën parti do e mbështet Alternativa në Dibër.

Ndryshe, edhe para katër viteve Adnan Ismaili fill para zgjedhjeve lokale u fotografua me të ndjerin Ruzhdi Lata, ish kandidat dhe kryetar i Dibres nga rradhët e BDI.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...