5.8 C
Skopje

Afrim Gashi i krahason shqiptarët me bretkosa (VIDEO)

Kryetari i Alernativës, Afrim Gashi i ka quajtur votuesit shqiptar “bretkosa”. Këtë skandal Gashi këtë skandal e ka bërë gjatë fjalimit të tij në tubimin e koalicionit opozitar Aleanca-Alternativa dhe VMRO-DPMNE në qytetin e Kumanovës, shkruan opinionshqip.live

Në Kumanovë Gashi dhe Sela u kanë bërë thirrje shqiptarëve që të votojnë për kryetar komune ish “branitellin” Toni Mihajllovski pasi që sipas tyre ai do të përfaqësoj më së miri interesat e shqiparëve.

“Bretkosën e marrin edhe e fusin me një enë e cila është e ngrohur mbi 50-60 gradë, në momentin që ajo e prek ujin menjëherë kërcen nga ena dhe e kanë provuar një metodë tjetër: E fusin bretkosën në një enë me ujë në temperaturë normale dhe vazhdimisht e ngrenë temperaturën dhe temperatura si ngritët, bretkosa fillon dhe e adapton temperaturën e trupit të saj bashkë me temperaturën e ujit dhe arrin të qëndroj diku 70-80 gradë. Vetëm në momentin kur fillon uji të vlojë në 100 gradë, bretkosa mundohet të kërcejë por në këtë rast bretkosës i humbin të gjitha kapacitetet vitale të saj dhe ajo ngordh,” ka deklaruar Gashi.

Videon e plotë mund ta shihni në këtë LINK

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...