-0.2 C
Skopje

Vota për Ali Ahmetin është votë për Amerikën dhe Europën në Maqedoninë e Veriut

Ismet SulejmaniAdvertisementsPlatforma e blertë e BDI-së, partisë së Udhëheqësit të popullit shqiptar Ali Ahmeti, është platforma e kristaltë dhe puro klasike origjinale shqiptare!Natyra shqiptare nën udhëheqjen e Udhëheqësit të popullit shqiptar Ali Ahmeti, do të bëhet ashtu sikur ishte në kohën e paraluftës së qendresës titanike dhe heroike të Skenderbeut!Do të bulëzojë kudo natyra e blertë!Do të bëhet e qartë për të gjithë se Maqedonia e Veriut, me kontributin total të popullit shqiptar do të jetë një nga shtetet model, ku do të shihet qartë, epërsia e madhe e jetës së pastër dhe të pasur natyrale!Që moti është thënë se pastërtia është gjysma e shëndetit , ndërkaq kjo formulë e madhe e njerëzimit do të arrihet të bëhet realitet në kohë moderne!Vota për Ali Ahmetin është jo vetëm votë për pastërti, por është edhe votë për fuqi njerëzore e kombëtare, votë për Ameriken, për NATO-n e për Europën në Maqedoninë e Veriut!Jetës së lirë e të barabartë kombëtare e politike shqiptare të fituar me luftë e gjak të UÇK-së, i bashkohet edhe jeta e re që do të fillojë e mbuluar me të blertën e famshme, që do të jetë vijë kufiri në mes të vjetrës dhe të resë, në mes të blertës dhe të kaluarës së etur për ujë e për ujitje të ardhmës së shëndoshë dhe të begatë!Aleati çlirimtar i popullit shqiptar SHBA, te Ali Ahmeti dhe partia e Tij BDI, koha e ka dëshmuar se sheh modelin e ri të Udhëheqesit që din se çfarë duhet bërë dhe ku duhet shkuar!Fitorja e radhës e BDI-së, do të jetë jo vetëm për shqiptarët fitore, por edhe disfatë për armiqtë, sepse te BDI është UÇK, e te Ali Ahmeti është Kryekomandanti e arkitekti i ri, që të ardhmen e shohin jo vetëm të lirë e të barabartë, por edhe të lulëzuar e të bleruar, ashtu sikur e donte Naim Frashëri madh Shqipërinë, Nanën tonë!Shqiptarët janë me fat që e kanë në ballë të popullit shqiptar Ali Ahmetin, që prinë me urtësi e largëpamësi, që kërkon dhe krijon unitet dhe dinjitet për popullin dhe Adheun e Kombin e Tij!Kush voton për të blertën dhe jetën, voton për të vërtetën, dhe e treta jo vetëm është e vërteta, por edhe udhehiqet nga i Vërteti Ali Ahmeti!Ismet Sylejmani,Prishtinë, 14 Tetor 2021!

Marketing

TË FUNDIT

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Skender Rexhepi-Zejdi në ClickPlus në TV21 tha se ALternativa nuk ka pasur dobi nga marrëveshja për bashkëpunim me VMRO-DPMNE-në në zgjedhjet lokale. “-A ia patë...