2.8 C
Skopje

Gashi: Shumica e atyre që na kanë votuar nuk janë më me ne

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi në tubimin elektoral për zgjedhjet lokale në Çair të Shkupit, ka pranuar publikisht pafuqinë politike të grupacionit të tij politik. Duke iu referuar zgjedhjeve lokale të vitit 2017, kur Afrim Gashi ishte bashkë me Bilall Kasamin në Lëvizjen Besa, ai thotë se shumica prej atyre që kanë votuar atëherë nuk janë më votues të partisë së tij.

“Vëllezër e motra ju që keni votuar atëherë e që e di se shumica prej juve nuk janë sonte në këtë sallë”, ka theksuar Gashi mes tjerash në fjalën e tij.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...