5.8 C
Skopje

Grubi përmbyll fushatën si Obama, me shenjën e triumfit “mic drop”

Bashkimi Demokratik për Integrim sonte ka përmbyllur fushatën zgjedhore për zgjedhjet lokale derisa në qytetin e Gostivarit kanë përfunduar këtë kampanjë.

Në skenë sonte janë ngjitur funksionar të lartë partiak, e ndër to edhe Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi i cili ka ndezur atmosferën e krijuar tek aktivistët e BDI-së.

Krahas fjalimit impozant që ka pasur Grubi, ai ka përmbyllur fushatën si ish presidenti amerikan Obama, me shenjën e triumfit “mic drop”, shenjë kjo e cila sjellë fat dhe fitore.

E me këtë rast, duket se fitore të madhe në këto zgjedhje lokale paralajmëron edhe kjo shenjë e triumfit “mic drop” të cilën e bëri Zëvendëskryeministri i parë Grubi sonte në Gostivar.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...