2.8 C
Skopje

Ademi: Edhe sa humbje duhet të ndodhin që Zijadin Sela të jep dorëheqje

Udhëheqësi i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi në debatin e sotëm në emisionin Clique Plus në TV21 iu drejtua deputetit Elmi Aziri nga Aleanca për Shqiptarët me pyetjen “edhe sa humbje duhet të ndodhin që Zijadin Sela të jep dorëheqje?! “.

Sipas Ademit ka ardhur koha që Zijadin Sela të lëshojë udhëheqësinë e Aleancës për Shqiptarët dhe t’ju hap rrugën kuadrove të rinj për konsolidimin e shëndoshë të opozitës pasi kjo do të ishte e dobishme edhe për demokracinë e vendit.

Ndër shkaqet e dorëheqjes së Selës, Ademi ka përmendur humbjet në vendin e tij në Strugë, humbjen e njëpasnjëshme në zgjedhjet parlamentate dhe lokale, tkurrjen e numrit të votave, ngulfatjen e demokracisë brendapartiake.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...