2.8 C
Skopje

Ata që e lanë Tetovën pa Vullnet, duan ta lënë edhe pa Bilall?!

Ata që e hoqën Bilall Kasamin tani të dështuar nga humbja “duan” ta shpëtojnë atë. Aleanca për Shqiptarët dëshiron të shfrytëzojë këtë moment kurthi për Kasamin dhe ta dërgojë atë fiks në vendin ku e dërgoi Vullnetin.

Ata e lanë Tetovën pa Vullnet dhe tani duan ta lënë edhe Bilall. Por Bilalli ka nevojë ta mbështesin fituesit dhe jo humbësit. Ata që as nuk e llogarisnin fare atë duke e konsideruar jashtë gare.

Bilalli është këtu ku është për shkak të të qenurit në pushtet siç Sela në të qenurit po në pushtet nga një forcë e tretë u bë e dyta.

Aleanca duhet të jep llogari për këtë humbje të thellë ndërsa duan të shpërqendrojnë vëmendjen sikur nuk ka ndodhur asgjë derisa dëshirojnë të bëhen “shpëtimtarët” e të tjerëve.

Ata ndodhen në një humnerë politike . Ata dëshirojnë përmes thirrjeve përmes Elmi Hazirit kinse të shpëtojnë Bilallin duke e futur në kurthin e humbjes.

Elektorati që e mbështeti ASH-së tregoi se është shumë i nervozuar me atë rezultat zhgënjyes për Tetovën dhe nga përplasjet nuk do të dëgjojnë më thirrjet e një drejtuesi të tyre që ka perënduar politikisht. Sela po numëron ditët e fundit politike dhe pret me ankth rezultatin në Gostivar.

Madje atë më shumë e shpëtoj humbja e Taravarit se sa fitorja e tij. Ata nuk duan ta bëjnë kryetar komune Bilallin dhe më mirë për ta është në këto momente të jetë e fortë BDI se sa BESA të cilën e flakën nga koalicioni në zgjedhjet Parlamentare.

Por skenari i Aleancës është që bashkërisht me VMRO-në ta godasin qeverinë duke e tërhequr pikërisht Kasamin me kurthin se po i ndihmojnë në raundin e dytë.

E sa mund të të shpëtojnë humbësit?

Burimi: TetovaSot

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...