2.8 C
Skopje

BDI dërmon të gjitha partitë tjera shqiptare

Bashkimi Demokratik për Integrim në këto Zgjedhje lokale ka dërmuar të gjitha partitë shqiptare pasiqë ka dal fituese absolute në të gjitha komunat në vend duke dalë kështu parti e parë në skenën politike shqiptare dhe e pamposhtur.

Rezultatet e fundit flasin për një ngritje jashtëzakonisht të madhe të BDI-së së Ali Ahmetit, duke lënë shumë mbrapa të gjitha partitë politike në vend.

Kështu, Bashkimi Demokratik për Integrim në këto zgjedhje lokale ka fituar 103.322 vota ndërsa ASH dhe AA kanë fituar 57.730 derisa Lëvizja Besa ka fituar 25.426 vota.

Kjo dëshmon qartë se Bashkimi Demokratik për Integrim është partia e cila ka fituar më së shumti vota në nivel republikan.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...