7.8 C
Skopje

Çairasit me “All in” mbështetje për Visar Ganiun, ja sa këshilltar ka fituar BDI në Çair

Se fitorja e Bashkimit Demokratik për Integrim dhe e Visar Ganiut në zgjedhjet lokale është shumë e thellë dëshmon edhe rezultati për këshillin komunal në të cilin BDI ka 14 këshilltarë nga gjithsej 27 sa numëron asambleja komunale në Çair. Ky rezultat dëshmon se Çairi dhe banorët e saj nuk duan ”muhabete pas darke” dhe projkte fantazma, por duan projekte të cilat do tua përmirësojnë përditshmërinë e tyre duke krijuar standarte bashkëkohore për jetesë. Por 14 këshiilltarët e BDI-së në Çair i pret një sfidë e madhe sepse të kesh shumicë në asablenë komunale do të thotë përgjegjësi edhe më e lartë.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...