5.8 C
Skopje

Dështimi i Bekim Sali në Çair

Kandidati i Alternativës, Aleancës dhe VMRO-DPMNE-së Bekim Sali dështoi në Çair përballë kandidatit të Bashkimit Demokratik për Integrim Visar Ganiut.

 

Edhe pse në Çair u zhvillua një fushatë me standarte demokratike, Ganiu mori 12.990 vota kurse kundërkandidati Sali mori 9824 vota nga qytetarët, kandidati nga Lëvizja Besa 1069  nga PDSH 251 vota humbin bindshëm.

 

Visari mbizotron në Çair me 3166 vota para Bekimit dhe kjo nënkupton se kryetari i ardhshëm i komunës Çairit sërish do të jetë Visar Ganiu.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...