7.8 C
Skopje

Dështon Arben Taravari, nuk fiton në raundin e parë

Ka dështuar Arben Taravari duke mos arritur të fitojë në raundin e parë. Sipas rezultateve nga  Komisioni Shtetëror Zgjedhor  Arben Taravari do të garojë sërish përballë Nevzat Bejtës në raundin e dytë

Zyrtarisht Arben Taravari ka marrë 49.88 % që do të thotë 15724 vota përballë Nevzat Bejtës me 41,84% që do të thotë 13,190 vota.

Ndërsa Fadil Zendeli nga Lëvizja BESA ka marrë 2,88% me votë i bie 909 vota dhe Renata Elezi nga PDSH-ja 1,06% me votë i bie 333 vota.

 

Marketing

TË FUNDIT

Korridori 8 ,Franko Egro: Ëndrra realitet falë Ali Ahmetit

Gazetari i mirënjohur shqiptar i Euronews Albania, Franko Egro ka komentuar tejkalimin e e pengesës së fundit ligjore në Gjykatën Kushtetuese me qëllim të...

Ali Ahmeti: Unaza e Kombit Tiranë – Shkup – Prishtinë, shumë shpejt realitet!

Lideri i BDI-së në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese me të cilin i jepet dritë jeshile angazhimit të...

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...