7.8 C
Skopje

Dorëhiqu Ziadin Sela

Ka humbur të gjitha ciklet zgjedhore që nga themelimi i subjektit që drejton dhe ndarjes nga PDSH, fillimisht si LR PDSH e më pas edhe si Aleanca për shqiptarët, simpatizantët tashmë kërkojnë dorëheqjen e tij nga kreu i partisë pas dështimit të madh.

Ziadin Sela dështoi edhe këtë herë, humbi edhe këto zgjedhje lokale ashtu siç ka humbur të gjitha ciklet zgjedhore si ato parlamentare edhe lokale qoftë duke garuar si parti e vetme por edhe si koalicione.

Selën nuk e ndihmoi askush që të del fitues pavarësisht sakrificave të mëdha që bëri duke bërë koalicion edhe me VMRO e Mickoskit të cilët e rrahën për vdekje.

Dështim akoma më i madh për të dhe partinë e tij tashmë është se në rrethin e parë në këto zgjedhje lokale nuk fitoi asnjë komunë, gjë që rezikon të mbetet pa asnjë kryetar komune si ai ashtu edhe Afrim Gashi.

Simpatizantët e tij tashmë kërkojnë reforma në parti dhe Ziadin Sela të largohet

Marketing

TË FUNDIT

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Skender Rexhepi-Zejdi në ClickPlus në TV21 tha se ALternativa nuk ka pasur dobi nga marrëveshja për bashkëpunim me VMRO-DPMNE-në në zgjedhjet lokale. “-A ia patë...