9.8 C
Skopje

Edhe në Shkup BDI lë mbrapa të gjitha partitë bashkë

Gara për qytetin e Shkupit ka bërë që Bashkimi Demokratik për Integrim të del partia e parë në skenën politike shqiptare pasiqë ka fituar dyfishin e votive nga të gjitha partitë tjera bashkë.

Në këto zgjedhje lokale, Bashkimi Demokratik për Integrim në qytetin e Shkupit ka garuar me listë për këshilltarë e me këtë rast ka fituar 26.300 vota, ASH dhe AA kanë fituar 11.433 vota kurse Lëvizja Besa vetëm 2302 vota.

Me këtë, Bashkimi Demokratik për Integrim dëshmon qartë se është forca e parë politike në vend duke fituar kështu të gjitha ciklet zgjedhore që nga themelimi si parti politike.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...