7.8 C
Skopje

Lajm i fundit/ Ziadin Sela nuk fiton asnjë komunë në rreth të parë

Pas numërimit të fundit të rezultateve nga ana e Komisionit Shtetëror Zjgedhor shihet se Gostivari dhe Dibra shkojnë në raundin e dytë që do të thotë se Arben Taravari do të garojë sërish përballë Nevzat Bejtës dhe Hekuran Duka përballë Bekim Pocestës.

Zyrtarisht Arben Taravari ka marrë 49.88 % që do të thotë 15724 vota përball Nevzat Bejtës me 41,84% që do të thotë 13,190 vota.

Në Dibër Bekim Pocesta ka marrë 49.69 me vota i bie 3998 vota, ndërsa Hekuran Duka 46,15% me vota i bie 3713 vota.

Marketing

TË FUNDIT

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...