7.8 C
Skopje

Sela dhe Taravari humbësit më të mëdhenjë të zgjedhjeve

Ziaidn Sela dhe Arben Taravari janë humbësit më të mëdhenjë të zgjedhjeve lokale pasiqë ata bashkë dhe partia e tyre por edhe koalicioni të cilin e kishin bërë me Alternativën dhe VMRO-në, nuk ju ka ndihmuar të fitojnë asnjë komunë në rrethin e parë.

Me këtë, dëshmojnë se Sela dhe Taravari janë të padëshiruar dhe pa mbështetje në elektoratin shqiptar pasiqë po humbin të gjithë ciklet zgjedhore që nga themelimi i partisë së tyre.

Selën dhe Taravarin nuk e ndihmoi deri më tani asnjë koalicion të cilin e kishin lidhur deri më tani.

Madje që janë humbës më të mëdhenjë që të dy pasi mbaroi procesi zgjedhor dolën dhe thanë se kanë fituar zgjedhjet në Dibër dhe në Gostivar në rrethin e parë, por në fakt që të dyja komunat shkojnë në rreth të dytë dhe nuk janë fitues as aty.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...