7.8 C
Skopje

Thaçi: Jam shumë i kënaqur që pash shpërfytyrimin e Ziadin Selës

Lideri i Partisë Demokratike për Shqiptarët, Menduh Thaçi ka pranuar se rezultati nga zgjedhjet e sotme nuk është i mirë, por siç tha, atë e ka lumturuar “Rezultati i keq në Tetovë i (liderit të Aleancës për Shqiptarët), Ziadin Sela”.

“Rezultati nuk është i mirë. Jam shumë i kënaqur që pash shpërfytyrimin e Ziadin Selës, syratin e kishte të prishur krejt. Kështu përfundojnë të gjithë ata që Sela i ka pasur para tij, Rufi Osmani, Imer Selmani, Hisni Shaqiri,… janë shumë. U kërkoj falje votuesve, kurse Azem Sadikut i uroj fitoren ku besoj se do të fitojë në rrethin e parë. Ne kemi arritur të ruajmë numrin e votave. Është një rezultat fantastik në Tetovë, pasi Ziadini bashkë me VMRO-në është pas nesh”, tha Thaçi, transmeton TV21.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Skender Rexhepi-Zejdi në ClickPlus në TV21 tha se ALternativa nuk ka pasur dobi nga marrëveshja për bashkëpunim me VMRO-DPMNE-në në zgjedhjet lokale. “-A ia patë...