A do të dorëhiqet sot Ziadin Sela ?

0
146

Pas përfundimit të Zgjedhje lokale që u mbajtën në 17 Tetorit në Republikën e Maqedonisë së Veriut ku kreu i Aleancës për shqiptarët bëri koalicion me Alternativën dhe me VMRO-DPMNE-në e Mickoskit, megjithatë as këto koalicione nuk e shpëtuan Selën nga humbja.

Por, kjo humbje duket se nuk e ka shqetësuar aspak Ziadin Selën i cili gjatë fushatës zotohej se do të fitojë zgjedhjet dhe të gjitha komunat, por në fund mbeti pa asnjë, duke mos fituar asnjë komunë në rrethin e parë, e duke shkuar në balotazh në disa komuna.

Sipas statistikave të KSHZ-së partia fituese në bllokun shqiptarë është sërisht Bashkimi Demokratik për Integrim që është edhe në epërsi me vota në shumë komuna, Aleanca rezikon të humbë të gjitha shpresat në komunat që garon.

Edhe pas dështimeve të një pas njëshme në të gjitha ciklet zgjedhore, kreu i Aleancës, Ziadin Sela nuk mban llogari për elektoratin por shikon vetëm ambiciet personale, duke mos u dorëhequr aspak edhe përkundër deklarimeve se sikur të humb zgjedhjet ai do të dorëhiqet, por sot dita e dytë pas mbarimit të rrethit të parë zgjedhor dhe Sela vazhdon të mbajë pozitën e kreut të Aleancës për shqiptarët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here