4.8 C
Skopje

Grubi: Shënuam fitore spektakolare, si ajo e vitit 2014

Zv.kryeministri i parë, njëherësh sekratar organizativ i BDI-së, Artan Grubi, vlerëson se në zgjedhjet e së dielës Bashkimi Demokratik për Integrim ka shënuar fitore spektakolare, si ajo e vitit 2014. “Fitore spektakolare e qytetarëve dhe e Bashkimit Demokratik për Integrim e cila krahasohet me atë të vitit 2014 me 153.646 vota në zgjedhjet parlamentare. Të gjithë partitë tjera shqiptare bashkë nuk e kanë as dy të tretat e mbështetjes së BDI-së në këto zgjedhje. Qytetarët u përcaktuan për jetë, për ardhmëri, për progres dhe për parashikueshmëri të sigurt”, tha Grubi. Më tej ai tha se është herët të flitet për bashkëpunime zgjedhore për rrethin e dytë. “Jemi duke i analizuar votat dhe trendet, por një gjë është e sigurt, ne i kërkojmë, i presim dhe do të punojmë për ti fituar votat e të gjithë qytetarëve”,

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...