2.8 C
Skopje

Osmani: Ishte njëra nga fitoret më të mëdha të BDI-së, do fitojmë edhe në raundin e dytë

I pari i diplomacisë, Bujar Osmani mëngjesin e sotëm, në intervistë për “Utrinski brifing” ka folur për zgjedhjet e fundit dhe sfidat e vendit pas Raportit të KE-së. Osmani ka theksuar se BDI ka arritur rezultat të suksesshëm.

“Kemi 123 mijë vota. BDI tregon një stabilitet në raport me zgjedhjet. Kemi tri Komuna ku kemi fituar me diferencë bindëse. Njëra nga fitoret më të mëdha të BDI-së, potencoi Osmani.

Për sfidën e raundit të dytë, Osmani:
“Në Tetovë kemi dy profile të ndryshme të kandidatëve dhe këtu, Arifi dallon shumë nga kundërkandidati. Në Çair pres që të përsëritet rezultati i raundit të parë. Haraçina, i kthehet BDI-së aty ku e ka vendin. Aty kemi një kandidatë të dëshmuar tashmë, i cili ka qenë drejtor i suksesshëm”.
Osmani në intervistën e tij ka folur edhe për Raportin e KE-së. Sipas tij, Raporti do të theksojë Regjistrimin e suksesshëm, si dhe mbajtjen e suksesshme e raundit të parë të zgjedhjeve.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...