7.8 C
Skopje

Aleanca rrezikon edhe një komunë tjetër shqiptare. Në Dollnen përkrah LSDM-në

Deklarata e Arben Taravarit, nënkryetarit të Aleancës për Shqiptarët se do të përkrahin çdo kandidat që nuk është nga rradhët e BDI-së ka krijuar konfuzion tek qytetarët shqiptarë të vendit. Ky subjekt politik është në gjendje të rrezikojë komunat shqiptare vetëm e vetëm që të kënaq interesat e saj grupore.

Kjo për faktin se në disa komuna në balotazh janë Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kandidatët e subjekteve politike maqedone. Rast konkret është komuna e Dollnenit, ku në rrethin e dytë do të përballen Urim Ibeski nga BDI dhe Adnan Xhaferovski nga LSDM.

Sipas këtij qëndrimi, aludohet në atë se Aleanca për Shqiptarët do të votojë kandidatin e LSDM-së në Dollnen duke defaktorizuar votuesin shqiptar në këtë vendbanim.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...