7.8 C
Skopje

Bilall Kasami nuk shkon “Me ka krejt” për Tetovën

Kryetari i Lëvizjes Besa si dhe kandidati i kësaj partie politike për komunën e Tetovës, Bilall Kasami, ka ndryshuar moton e tij elektorale pas garës në rrethin të parë të zgjedhjeve për Tetovën.

Bilall Kasami, i cili në rrethin e parë mori gjithsej 10.496 vota, do të garojë në balotazh kundër kandidates së Bashkimit Demokratik për Integrim, Teuta Arifi, e cila mori gjithsej 11.138 vota, shkruan TetovaSot.

Por, kësaj radhe Kasami nuk do të garojë “Me ka krejt”, por me moton “Me zemër për Tetovën”.

Ndryshe, rrethi i dytë i zgjedhjeve lokale në Maqedoninë e Veriut do të zhvillohet më 31 tetor.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...