7.8 C
Skopje

Dega e Tetovës kërkon dorëheqje të Ziadin Selës

Kanë nisur tashmë pakënaqësitë e shumta të partisë Aleanca Shqiptare në Tetovë të cilët kërkojnë llogari për dështimin dhe humbjen e thellë të kësaj partie në zgjedhjet e 17 tetorit shkruan TetovaSot.

Ata shënjestrojnë gjithë protagonistët e këtij dështimi të madh përfshirë këtu edhe vetë kreun e partisë për rezultate shumë të dobëta duke humbur në njërin ndër qytetet kryesore siç është Tetova
është pikërisht Dega e ASH në Tetovë që kërkon përgjegjësi për këtë humbje të thellë në këtë qytet ku kandidati Vullnet Murseli nuk arriti madje të shkojë edhe në balotazh ku sic dihet janë kandidatët e BDI-së dhe të Besës ata që garojnë në rrethin tjetër për mandatin katërvjecarë në Tetovë.

Në vijë të këtyre zhvillimeve kanë nisur reagimet e shumta kundrejt Degës s ASH-së në Tetovë dhe jo vetëm duke u shprehur se jemi aq shumë sa mund tia vëmë çelësin Degës së Tetovës duke kërkuar o dorëheqje nga kjo Degë , ose prej këtu nis revolucioni nga Nëndega më e fuqishme dhe fitimtarja e ASH-së.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...