2.8 C
Skopje

Humbësja më e madhe e zgjedhjeve, në Çair tenton të neutralizojë dështimin duke përkrahur Alternativën

Pas zgjedhjeve që u mbajtën më 17 Tetor ku në epërsi të shumë Komunave doli partia e Ali Ahmetit, e në Çair me kandidatin Visar Ganiu kundër Kandidatit Bekim Sali të Aleancës me Alternativën ku u ndihmoi WMRO-DPMNE por edhe pse me tre parti ata dolën humbës.

Ganiu dhe Sali do të garojnë në raundin e dytë në Çair, ku dallim ka mbi 3 mij vota por a do të ketë ndihmë Alternativa nga Aleanca dhe nga VMRO-DPMNE-ja nuk ka shumë shpresa sepse të gjithë strukturat partiake janë të fokusuara për qytetin e shkupit, dhe sikur e kanë pranuar se e kanë humbur Çairin.

Nga Aleanca për Shqiptarët kohë më parë kishte hatërmbetje ndaj Alternativës ku si kandidat ata donin ta nxirnin Zudi Kokën dhe ishin të sigurt se do e mirnin Komunën por përplasjet e tepërta që kishin mbrenda koalicionit doli Bekimi edhe pse sa do të zgjasë ky koalicion mbetet të shofim pas raundit të dytë.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...