7.8 C
Skopje

AKE me dy donacione, për Qendrën e autizmit në Gostivar dhe familjet e personave që humbën jetën tek tragjedia në Tetovë

Agjencioni për Komunikime Elektronike (AKE), i informon qytetarët që është bërë donacion në Qendrën regjionale të për Autizëm “Blue Puzzle” në Gostivar, ne vlerë prej 600.000 denarëve.
Ky donacion është bërë në bazë të kërkesës për donacion për fillim të punës të Qendrës regjionale për Autizëm dhe rritja e vetëdijes publike për nevojat e personave me autizëm.
Agjencioni për Komunikime Elektronike (AKE), i informon gjithashtu qytetarët që është bërë donacion në vlerë prej 1.500.000 denarë, për të ju dalur në ndihmë 15 familjeve të viktimave nga zjarri që kaploi KOVID qendrën në Tetovë i cili ndodhi me datë 08.09.2021, konkretisht nga 100.000 denarë për çdo familje.
Donacioni kryhet nëpërmjet zhiro-llogarisë publike në Fondin për Solidaritet nga Kryqi i Kuq, dhe të njejtat do të ju rialokohen familjeve të viktimave të përfshirë në tragjedinë famëkeqe.
Marketing

TË FUNDIT

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Skender Rexhepi-Zejdi në ClickPlus në TV21 tha se ALternativa nuk ka pasur dobi nga marrëveshja për bashkëpunim me VMRO-DPMNE-në në zgjedhjet lokale. “-A ia patë...