7.8 C
Skopje

BDI dhe Nevzat Bejta sigurojnë fitoren në Gostivar

Koalicioni parazgjedhor ASH dhe Alternativa me VMRO-DPMNE që solli 4.500 vota për Arben Taravarin, do të merr përgjigje në Gostivar, shkruan opinionshqip.live

Redaksia jonë mëson që BDI do të zyrtarizon koalicionin me LSDM e cila në zgjedhjet lokale për Këshillin Komunal fitoi 2.958 vota.

Llogaritur votat e LSDM, Nevzat Bejta i cili i vetëm arriti të merr 13.190 vota në raundin e dytë do të përmbysë rezultatin duke fituar 16.148 vota.

Arben Taravari në koalicion me VMRO-DPMNE arriti maksimumin e votave në rreth të parë me 15.724 vota. Koalicioni me LSDM, Nevzat Bejtën do ta nxjerr në epërsi me mbi 400 vota.

Të njejtat burime shprehin kënaqësi pasi marrëveshja është për të përkrah programin e BDI në të mirë të qytetarëve të Gostivarit, kundrejt koalicionit të panatyrshëm ASH-VMRO DPMNE, që u krijuar për interesa personale.

Për mos t’i lënë asgjë rastit dhe për të konfirmuar fitoren bindëse me 31 tetor, siç mësojmë nga BDI dega në Gostivar, këto ditë do të konkretizohen marrëveshje bashkëpunimi edhe me të paktën dy subjekte politike.

Burimi: opinionshqip.live

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...