5.8 C
Skopje

Garat ndërkombëtare për kualitet të mjaltit në Tetovë

Shoqatat “Qyteti i bletëve” dhe “Mjalti i Pologut” në bashkëpunim me Fakultetit për teknologji ushqimore në kuadër të Universitetit të Tetovës për herë të tretë organizojnë Garat ndërkombëtare për kualitet të mjaltit “Tetovo Honey Awards 2021”.AdvertisementsKemi kënaqësinë e veçantë që të ju ftojmë nesër ( e shtunë) 23 tetor 2021 në Amfiteatrin e Fakultetit për teknologji ushqimore në kuadër të Universitetit të Tetovës që për së afërmi të ndiqni mënyrën e vlerësimit të kualitetit nga ana e Komisionit organoleptik, po ashtu me karakter ndërkombëtarë.Kemi kënaqësinë e veçantë që edhe sivjet pjesëmarrja po ashtu është e madhe. Në garë për kualitet janë mbi 350 bletarë nga 22 shtete anekënd botës.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...