10.8 C
Skopje

Osmani: Mbështesim Shilegovin, investoi në mënyrë të barabartë

Në emisioni “360 gradë” në Alsat, Bujar Osmani nga BDI e cilësoi koalicionin me LSDM-në si parimorë, dhe theksoi se ky bashkëpunim do të vazhdojë posaçërisht në Qytetin e Shkupit, ku BDI do të mbështes kandidatin e LSDM-së, Petre Shilegov.

“Ne konsiderojmë se në Shkup duhet vazhdimësi, për shkak se u tregua se mund të kemi kryetar komune i cili dinë të investojë në mënyrë të barabartë në të gjitha zonat, dhe prandaj japim mbështetje për kandidatin Petre Shilëegov edhe për një mandat për Qytetin e Shkupit”, tha Osmani.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...

Aneta Nga Radovishi me instant tiketë jofitimprurëse EKO SKUTER fitoi 150.000 denarë shtesë

Është kënaqësi  t'ua prezentojmë Aneta Spasojeva nga Radovishi – pjesëmarrësja e parë në lojën shtesë „Rrotullo rrotën Eko Skuter“ e cila i „mati forcat“...