7.8 C
Skopje

Stevço Jakimovski dhe VMRO: Qytetarët e Sarajit dilerë të drogës

Kandidati i subjektit politik GROM, Stevço Jakimovski që garon për pozitën e të parit të Karposhit në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale, mbrëmë në takimin që ka realizuar me banorët e Zhdanecit sëbashku me Danella Arsovskën, kandidaten e VMRO-së për Qytetin e Shkupit ka ofenduar qytetarët e Sarajit duke i quajtur dilerë të drogës dhe duke akuzuar se po jepen shuma parash që të blihen vota kundër tij dhe Arsovskës.

“Shumë më e madhe parash nga dilerë të drogës nga Saraji janë marrë sot për të blerë vota në Karposh dhe ato mjete janë bartur me vetura të policisë intervenuese.” – ka deklaruar mes tjerash Jakimovski.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...