7.8 C
Skopje

Zgjedhjet 2021/ Osmani: Mesazhi i qytetarëve ishte i qartë, BDI e vetmja parti që pati ngritje

Kryediplomati Bujar Osmani, njëherit zëdhënës i Bashkimit Demokratik për Integrim në debatin e fundit në Alsat-M, ka nënvizuar ngritjen e BDI-së në vota dhe konfirmimin e qytetarëve se partia e tij është e vetmja që ka ofruar Agjendë konkrete. Sipas tij, qytetari ka ditur të bëjë dallimin dhe rezultat është mesazh i qartë.

“Nga katër partitë jemi e vetmja parti që ka shënuar rritje. Që është rezultat i trendit pozitiv, nuk kemi dal me fyerje me sharje, por kemi dal me Agjendë konkrete. Humbjen e madhe opozita e arsyeton me parregullsi, kurse epërsinë në disa komuna e arsyetojnë me fuqinë e tyre. Mesazhi i qytetarëve ka qenë se BDI është e vetmja që mund të realizon dhe e vetmja që ka ofertë konkrete për jetë më të mirë të njerëzve”, tha Osmani.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Skender Rexhepi-Zejdi në ClickPlus në TV21 tha se ALternativa nuk ka pasur dobi nga marrëveshja për bashkëpunim me VMRO-DPMNE-në në zgjedhjet lokale. “-A ia patë...