2.8 C
Skopje

Legjenda e muzikës boshnjake në gosti te biznesmeni tetovar

Halid Muslimoviç, ylli i muzikës boshnjake sot ka qenë në gosti te biznesmeni i njohur shqiptar Safet Kurtishi, pronar i rrjetit të restoraneve Kurtishi. Miqësia e tyre ka bërë që legjenda e muzikës boshnjake Muslimoviç të udhëtojë drejtë Tetovës për të qëndruar në gosti tek biznesmeni i njohur.

Ka qenë vet biznesmeni ai që ka postuar foto në rrjetet sociale duke bërë të ditur miqësinë mes tyre, duke u nderuar nga këngëtari boshnjak.

Ndryshe, Halid Muslimoviç (60 vjeç) është lindur në vitin 1961 në Prijedor të Bosnjës, njihet si një nga yjet e muzikës popullore dhe folk të ish Jugosllavisë si një nga këngëtarët më të shitur dhe kërkuar në atë kohë.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...