5.8 C
Skopje

Nga monumenti i Lirisë në Koçan, Zaev: Bëj thirrje të bashkohemi dhe të vazhdojmë të punojmë bashkë për liri dhe demokraci

Nga këtu, nga Monumenti i Lirisë në Koçan, bëj thirrje për bashkim për lirinë e çmuar që së bashku e fituam dhe që tani duhet ta mbrojmë bashkë.

E mbani mend nëse keni njohur dikë në katër vitet e fundit që ishte i shtypur? A njihni një gazetar, biznesmen, pronar të medias, apo dikë tjetër që është arrestuar padrejtësisht dhe në mënyrë spektakolare, poshtëruar publikisht, pranga apo policë që bastisin shtëpitë e njerëzve në kohë të shurdhër, ndërsa fëmijët e tyre janë në gjumë?

A ka një? Nuk ka dhe nuk do të ketë.

Jini krenarë që bashkuam lirinë. Dhe se sot kemi një qeveri që investon tek njerëzit dhe nuk e terrorizon. Tani qytetarët sundojnë dhe askush nuk mendon të falsifikojë vullnetin e tyre. Si këto, ashtu edhe katër ciklet e mëparshme zgjedhore janë konfirmim i kësaj. Nuk ka më Pustec, nuk ka printim të letërnjoftimeve false, nuk ka MVRO-VMRO, nuk ka tërheqje për veshët, nuk ka fikim ashensorë.

Përkundrazi, ne jemi një qeveri e hapur – dhe nuk do të mbyllemi dhe do të luftojmë gjithmonë që askush të mos i fshehë asgjë popullit.

Në këtë emër, bëj thirrje që të bashkohemi dhe të vazhdojmë të punojmë së bashku për më shumë liri dhe akoma më shumë demokraci.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...