7.8 C
Skopje

Qeveria me katër deputet plus, rritet shumica parlamentare

Ajo që jozyrtarisht u njoftua ditëve të kaluara, sot mori një konfirmim zyrtar?

Qeveria e udhëhequr nga LSDM-ja dhe Zoran Zaev do të marrin mbështetje nga katër deputetë të tjerë.

Nëse e gjithë kjo ishte në nivel të spekulimeve ditëve të kaluara, sot në vizitën zyrtare këtë e ka konfirmuar njeriu i parë i PDSH-së, Menduh Thaçi.

Thaçi në një paraqitje të ftuar në Televizionin Klan, në një bisedë vetëm ka konfirmuar gjithçka që ishte paralajmëruar më parë.

“Puna me Alternativën është marrë vesh, ata do të jenë pjesë e Qeverisë me 4 deputetët e tyre”, tha i bindur Thaçi.

Shikoni videon më poshtë:

https://www.facebook.com/watch/?v=272787234732988&t=0
Marketing

TË FUNDIT

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Skender Rexhepi-Zejdi në ClickPlus në TV21 tha se ALternativa nuk ka pasur dobi nga marrëveshja për bashkëpunim me VMRO-DPMNE-në në zgjedhjet lokale. “-A ia patë...