9.8 C
Skopje

Grubi: Stabiliteti dhe konzistenca e Ali Ahmetit përballë kaosit opozitar

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një postimi në faqen e tij të rrjetit social Facebook ka shprehur qëndrimin e tij në lidhje me ofertën e prezantuar të subjekteve politike.

Ai ka thënë se stabiliteti dhe konzistenca e Ali Ahmetit dhe Bashkimit Demokratik për Integrim po përballet dhe triumfon ndaj kaosit opozitar, ku vërehet qartë mungesa e programit dhe vizionit, lëkundëshmëria dhe papjekuria në qëndrime gjë që shihet qartë në deklaratat dhe veprat e tyre.

“Në këto zgjedhje konzistenca në politika dhe qëndrime, parashikueshmëria e sigurt e të ardhmës, stabiliteti në vendimmarje, realizimi i shtyllave programore, dinjiteti në përfaqësim është përballë aventurave, ndryshimit të qëndrimeve, mungesës së programit dhe vizionit, lëkundshmërisë, laramanisë, papërvojës, papjekurisë, paparashikueshmërisē, paqëndrueshmërisë.

Nuk ka asnjë dilemë të vetme dhe këtë e dijnë shumë mirë qytetarët, mjaftojnë vetëm t’ua krahasojnë deklaratat dhe të bërat” – është shprehur Grubi.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10224139059858165&set=a.1073851060433

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...