5.8 C
Skopje

GRUEVSKI po rikthehet, faleminderit Taravari!

Gruevski po rikthehet falë përkushtimit të madh të Taravarit. Karrigeja e Taravarit po përforcohet falë Mickoskit dhe marrëveshjes politike të cilat po bëhen kundër shqiptarëve, shkruan tokasot.com

Çdo dit e më tepër Taravari po i lë anash interesat e popullit shqiptar për interesat personale dhe rikthimit të Gruevskit në vend. Nëpërmjet Taravarit Mickoski po e lehtëson një rikthim të mundshëm të kohës së Gruevizmit dhe një destabilizim në vend për të shpërndarë katrahurën e mëparshme.

Shqiptarët përsëri po humbin vetëm për një njeri i cili aspak nuk e ka në rend të parë popullin e tij por vetëm karrigen e vet dhe milionat në tendere, ai është Arben Taravari. Epoka e errët duket se po vjen dhe e gjithë kjo falë Taravarit dhe politikës së tij të keqe.

Burimi: tokasot.com

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...