7.8 C
Skopje

Teuta Arifi në “200: Kemi siguruar ujë për çdo lagje, bëni dallimin që para 8 viteve dhe sot

Në emisionin debativ 200 në Alsat, kandidatja e BDI-së për komunën e Tetovës, Teuta Arifi ka theksuar se ka zgjedhur problemin me ujin e pijshëm në secilën lagje të komunës dhe se qytetarët mund të bëjnë lehtë dallimin nga sot dhe para 8 viteve.

“E kuptoj se çështja e furnizimit me ujë ka qenë temë e madhe sepse nuk ka dyshim që shërbimet janë themelore që komuna duhet të ofrojë, ajo që dua të përkujtoj se para 8 vitesh kishte lagje të tëra pa ujë, kemi punuar dhe investuar në këtë drejtim dhe duke vazhduar me krah të tjerë të këtyre projekteve, gjithësesi edhe impianti i ri i kanalizimit është në prioritet dhe ujësjellësi në ndërtim dhe investimet kanë çmimin e lartë e kërkojnë kohën e duhur, kemi bërë distancën prej 8 viteve më parë dhe sot flasim për defekte dhe jo probleme me ujë”, ka thënë Arifi.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Skender Rexhepi-Zejdi në ClickPlus në TV21 tha se ALternativa nuk ka pasur dobi nga marrëveshja për bashkëpunim me VMRO-DPMNE-në në zgjedhjet lokale. “-A ia patë...