10.8 C
Skopje

Alternativa e zevendëson Besën në Qeveri

Ditëve të fundit po përflitet për një hyrje-dalje nga Qeveria e RMV-s. Kanë mbetur edhe 3 ditë deri në përfundim të zgjedhjeve lokale për t’u parë se kush do të jetë fituesi dhe humbësi më i madh i këtij cikli zgjedhor.

Alternativa me shumë gjasë do të jetë pjesë e Qeverisë për të përforcuar edhe më tepër koalicionin Qeveritar. Dështimi i madh me koalicionin ASH dhe VMRO ka bërë që Afrim Gashi dhe ta shqyrtojë ofertën dhe në fund ta pranojë për t’u bërë pjesë e Qeverisë e cila me shumë gjasë do të vazhdojë deri në fund të mandatit në vitin 2024.

Nuk i mbetet gjë tjetër Alternativës dhe Lëvizjes Besa përveç se të ndryshojnë vendet e tyre. Njëra të futet dhe tjetra të del nga Qeveria. Pikëpyetja e vetme është se cilën ministri apo drejtori do ta udhëheq Alternativa e Afrim Gashit.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...

Aneta Nga Radovishi me instant tiketë jofitimprurëse EKO SKUTER fitoi 150.000 denarë shtesë

Është kënaqësi  t'ua prezentojmë Aneta Spasojeva nga Radovishi – pjesëmarrësja e parë në lojën shtesë „Rrotullo rrotën Eko Skuter“ e cila i „mati forcat“...